Tyres

Kodėl 215/65 R16 C padangų testas nustebino vokiečius?

ADAC 2019 metų vasarinių padangų testas – 215/65 R16 C matmenų vanų padangos

Šiais metais rengiant ADAC vasarinių padangų testą buvo priimtas nestandartinis sprendimas. Užuot sutelkę dėmesį į padangas, skirtas miesto automobiliams, šeiminiams hečbekams arba didesnio pravažumo automobiliams (SUV), vokiečių automobilių klubo darbuotojai pasirinko... vanų segmentą. Kokie šio testo rezultatai? Reikia pripažinti, kad jie nustebino. Žodis „nustebino“ šio testo kontekste turi labiau neigiamą reikšmę.

Vokiečiai kasmet prieš sezono pradžią pasirenka keliolika tam tikrų matmenų padangų modelių, vyksta į parengtą trasą ir atlieka penkis padangų bandymus. Įdomu, kad laimi ne tos padangos, kurios surenka daugiausia taškų. Laimi tas modelis, kuris gauna žemiausią įvertinimą. Kaip sudaroma pagrindinė klasifikacija? Testą sudaro įvairūs bandymai, bet ne visi parametrai turi vienodą reikšmę eksploatuojant padangas. Būtent todėl ADAC skaičiuoja rezultato vidurkį.

ADAC 2019 metų vasarinių padangų testas – aiškūs vertinimo kriterijai

Didžiausią reikšmę įvertinimui, kuris lemia vietą pagrindinėje klasifikacijoje, turi automobilio važiavimas šlapia kelio danga. Šis kriterijus sudaro net 40 procentų bendro įvertinimo. 20 proc. bendro rezultato sudaro manevravimas esant sausam asfaltui ir protektoriaus dilimo greitis, 10 proc. – degalų naudojimo efektyvumas ir triukšmo lygis. Pagrindinę klasifikaciją sudaro penki kriterijai. Geriausi modeliai turi galimybę būti įvertinti kaip labai geri, bet padangos turi pasižymėti net tik geromis važiavimo savybėmis, bet ir technologinėmis inovacijomis.

Geras ADAC vasarinių padangų testo įvertinimas reiškia, kad rekomenduojama pirkti tokias automobilio padangas. Kiti įvertinimai yra patenkinamas, pakankamas ir nepakankamas. Šį kartą bandymams vokiečiai pasirinko 16 modelių, kurių matmenys 215/65 R16 C. ADAC automobilių klubo inžinieriai nutarė patikrinti, kokiomis savybėmis pasižymi produktai, siūlomi vanų segmento automobiliams. Kaip bandymuose pasirodė konkurentai? Reikia pripažinti, kad rekordiškai silpnai! Nė vienas modelis negavo gero įvertinimo, patenkinamus įvertinimus gavo vos penki modeliai. Likusios padangos gavo pakankamus ir nepakankamus įvertinimus.

„Apollo Alltrust“ – indiškos nugalėtojos nustebino!

Pirmoji ADAC 2019 metų vasarinių padangų testo vieta gali nustebinti. Geriausią rezultatą  215/65 R16 C matmenų padangų grupėje iškovojo indiškas produktas. Kodėl tai stebina? Visų pirma todėl, kad „Alltrust“ nėra technologiškai pažangiausias modelis rinkoje. Antra, tai vienas pigiausių modelių šiame sąraše. Trečia, nors tai yra biudžetinio segmento modelis, jis aplenkė visus konkurentus – „Premium“ klasės segmento produktus. „Apollo Alltrust“ gavo 2,8 taško patenkinamą įvertinimą. Stipriosios modelio savybės yra geras degalų naudojimo efektyvumas ir mažas protektoriaus dilimas.

Padangų keitimas:

„Goodyear EfficientGrip Cargo“ – antroji ADAC vasarinių padangų testo vieta

Ne ką blogiau už „Apollo“ pasirodė padangos „Goodyear EfficientGrip Cargo“. Taip, jos įvertintos tik pakankamai: gavo 3,1 taško – beveik 2,5 taško mažiau nei blogiausios sąraše padangos „Hankook“. Atlikdamas 2019 metų vasarinių padangų testą, vokiečių automobilių klubas visų pirma įvertino gerą šio modelioriedėjimą sausa kelio dangair aukštą degalų naudojimo efektyvumą. Protektoriaus patvarumas ir jo dilimo rodiklis buvo įvertinti labai gerai. Taigi kodėl „Goodyear“ įvertintos geriau nei „Apollo“? Tai tikriausiai lėmė kaina. Indiškas produktas beveik trečdaliu pigesnis nei amerikietiškas.

Padangų „Goodyear EfficientGrip Cargo“ asortimentas – parduotuvė „Inter Cars

„Pirelli Carrier“ – itališka technologija ir geras įvertinimas

Kartu su modeliu „Goodyear“, antroji vieta ADAC 215/65 R16 C matmenų vasarinių padangų teste atiteko modeliui „Pirelli Carrier“. Itališka technologija pasiteisino vokiečių automobilio klubo pasirinktoje trasoje: inžinieriai įvertino ją patenkinamai. Tokį rezultatą lėmė bendras 3,1 taško įvertinimas. Stipriausios „Pirelli“ padangos savybės – tai aukštas degalų naudojimo efektyvumas ir labai geras protektoriaus dilimo įvertinimas. Už kitus bandymus, t. y. už riedėjimą šlapiu ir sausu asfaltu ir triukšmo lygį, padanga gavo patenkinamus įvertinimus.

Padangų „Pirelli Carrier“ asortimentas – parduotuvė „Inter Cars

„Nokian cLine“ – gana palankus suomiškų padangos įvertinimas

Suomiškas produktas, palyginti su konkurentais, ADAC 2019 metų vasarinių padangų teste pasirodė gana gerai. Modelis „cLine“, kurio matmenys 215/65 R16 C, sumontuotas vanui, patenkinamai pasirodė važiuojant sausa ir šlapia kelio danga. Šiame sąraše tai tikrai geras rezultatas! Be to, modelis „cLine“ gavo gerą degalų naudojimo efektyvumo vertinimą ir protektoriaus dilimo rezultatą. Bendras rezultatas? Padangos gavo patenkinamą  3,3 taško įvertinimą.

Padangų „Nokian cLine“ asortimentas – parduotuvė „Inter Cars

„Continental ContiVanContact 200“ – dilimui atsparios padangos

Paskutinis modelis, kuriam ADAC 215/65 R16 C matmenų vasarinių padangų teste pavyko gauti patenkinamą įvertinimą, yra „Continental ContiVanContact 200“. Nors vokiečiai turi beveik 150 metų guminių produktų konstravimo patirtį, be to, jų produktai priklauso „Premium“ segmentui, šios padangos pasirodė vos patenkinamai, pvz., riedėdamos sausu ir šlapiu asfaltu ir pagal keliamą triukšmą. Stipriosios padangos „ContiVanContact 200“ savybės? Tai mažas protektoriaus dilimas ir aukštas degalų naudojimo efektyvumas. „Continental“ gavo bendrą 3,4 taško įvertinimą.

Padangų „Continental ContiVanContact 200“ asortimentas – parduotuvė „Inter Cars

„Maxxis Vansmart MCV3+“ – pigiausias, bet ne blogiausias modelis!

„Maxxis Vansmart MCV3+“ – tai vienas iš dviejų modelių, kurie ADAC vasarinių padangų teste gavo pakankamą įvertinimą. Taip, šioms padangoms toli iki idealo. Pavyzdžiui, jos nerieda puikiai, kai ant kelio atsiranda vandens. Kita vertus, jos turi ir tris stiprias savybes. Vokiečių automobilio klubo darbuotojai modelį „Vansmart MCV3+“  gana gerai įvertino už manevravimą esant sausam asfaltui, degalų naudojimo efektyvumą ir mažą protektoriaus dilimą. „Maxxis“, be abejo, turi dar vieną pliusą. Padangos iš Taivano yra pigiausios visame sąraše! Bendras šio produkto įvertinimas yra 3,7 taško – beveik vienu tašku blogesnis nei sąrašo lyderio.

Padangų „Maxxis Vansmart MCV3+“ asortimentas – parduotuvė „Inter Cars

„Kumho PorTran KC53“ – pakankamos savybės, kai kelio danga šlapia

„Kumho PorTran KC53“ – antrasis modelis, kuriam ADAC 2019 metų vasarinių padangų teste pavyko gauti pakankamą galutinį įvertinimą. Korėjietiškos padangos gerai pasirodė degalų naudojimo efektyvumo ir protektoriaus dilimo bandymuose. Be to, padanga gana neblogai riedėjo, kai kelio važiuojamoji dalis buvo šlapia. Kainos atžvilgiu „Kumho“ taip pat yra vidutiniokės. Visa tai lėmė, kad vokiečių automobilių klubas suteikė šioms padangoms bendrą 3,8 taško įvertinimą.

ADAC 2019 metų 215/65 R16 C matmenų vasarinių padangų testas – 4,6 taško

Padangų, įvertintų nepakankamai (4,6 taško), sąrašą pradeda „Falken“ ir „Uniroyal“. Šių modelių rezultatas tikrai yra silpnas, be to, jis rodo didelį atotrūkį nuo konkurentų. Vienu laipteliu aukščiau yra „Kumho“: jis gavo 0,8 taško žemesnį įvertinimą. ADAC vasarinių padangų teste tai tikrai reikšmingas skirtumas. Tai, kad vokiečių automobilių klubo inžinieriai šiuos produktus įvertino silpnokam, tikriausiai lėmė du veiksniai. Visų pirma šios padangos labai prastai pasirodė esant šlapiai kelio dangai, o tai viena iš reikšmingiausių savybių. Antra, tiek „Falken Linam Van01“, tiek „Uniroyal RainMax3“ nėra pigiausios padangos. Jų kaina – atitinkamai 113 ir 114 eurų – ko gero, patenka į viršutinę kainų skirsnio dalį.

Padangų „Uniroyal RainMax3“ asortimentas – parduotuvė „Inter Cars

ADAC 2019 metų 215/65 R16 C matmenų vasarinių padangų testas – 4,9–5,1 taško

ADAC vasarinių padangų, kurių matmenys 215/65 R16 C, testo bendroje ataskaitoje matyti daug netikėtumų. Vienas didžiausių – tai tikrai žemi įvertinimai, kuriuos gavo modeliai su „Michelin“, „Fulda“, „Nexen“ ir „Semperit“ logotipais. Šios padangos vokiečių automobilių klubo inžinierių buvo įvertintos nepakankamai. Vadinasi, jų pirkti nerekomenduojama. Pavyzdžiui, „Michelin Agilis+“, „Fulda Conveo Tour 2“, „Nexen Rodian CT8“, „Sava Trenta 2“ ir „Semperit Van-Life 2“ labai blogai riedėjo šlapiu asfaltu. Šis vertinimas sudaro net 40 proc. bendrojo įvertinimo, taigi nė vienas šių produktų negalėjo gauti gero ADAC instituto įvertinimo. Šie modeliai gavo 4,9–5,1 taško įvertinimus.

Padangų „Michelin Agilis+“ asortimentas – parduotuvė „Inter Cars

Padangų „Fulda Conveo Tour 2“ asortimentas – parduotuvė „Inter Cars

Padangų „Nexen Rodian CT8“ asortimentas – parduotuvė „Inter Cars

Padangų „Sava Trenta 2“ asortimentas – parduotuvė „Inter Cars

Padangų „Semperit Van-Life 2“ asortimentas – parduotuvė „Inter Cars

ADAC 2019 metų 215/65 R16 C matmenų vasarinių padangų testas – blogiausi rezultatai

Didelę nuostabą gali kelti du blogiausi ADAC 2019 metų vasarinių padangų testo modeliai. Vietą suvestinės gale užėmė padangos „Hankook Vantra“ LT ir „Kleber Transpro“, gavę nepakankamą 5,5 taško įvertinimą. Pirmosios iš konkurenčių gerai pasirodė riedėdamos sausu asfaltu ir protektoriaus dilimo ir degalų naudojimo efektyvumo bandymuose, bet už manevravimo savybes esant šlapiai kelio dangai gavo nepakankamą įvertinimą. Vokiečių automobilių klubas dar blogiau įvertino „Kleber“. ADAC inžinieriai šiam modeliui skyrė vos patenkinamą įvertinimą už riedėjimą sausa kelio danga ir nepakankamą įvertinimą už riedėjimą šlapia kelio danga.

Padangų „Hankook Vantra LT“ asortimentas – parduotuvė „Inter Cars

Padangų „Kleber Transpro“ asortimentas – parduotuvė „Inter Cars

ADAC 2019 metų vasarinių padangų testas – 215/65 R16 C matmenys – patenkinamas įvertinimas

 • „Apollo Alltrust“ – 2,8 taško
 • „Goodyear EfficientGrip Cargo“ – 3,1 taško
 • „Pirelli Carrier“ – 3,1 taško
 • Nokian cLine – 3,3 taško
 • „Continental ContiVanContact 200“ – 3,4 taško

ADAC 2019 metų vasarinių padangų testas – 215/65 R16 C matmenys – pakankamas įvertinimas

 • „Maxxis Vansmart MCV3+“ – 3,7 taško
 • „Kumho PorTran KC53“ – 3,8 taško

ADAC 2019 metų vasarinių padangų testas – 215/65 R16 C matmenys – nepatenkinamas įvertinimas

 • „Falken Linam Van01“ – 4,6 taško
 • „Uniroyal RainMax3“ – 4,6 taško
 • „Michelin Agilis+“ – 4,9 taško
 • „Fulda Conveo Tour 2“ – 5,0 taškai
 • „Nexen Rodian CT8“ – 5,0 taškai
 • „Sava Trenta 2“ – 5,0 taškai
 • „Semperit Van-Life 2“ – 5,1 taško
 • „Hankook Vantra LT“ – 5,5 taško
 • „Kleber Transpro“ – 5,5 taško

Related articles